قالب وردپرس
آموزش ساخت جدول در اس کیو لایت (SQLite)

آموزش ساخت جدول در اس کیو لایت (SQLite)

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز. امروز می خوام یکی دیگه از بخش های اس کیو لایت رو با هم کار کنیم. تو این بخش می خوام که ساخت جدول رو به شما آموزش بدم. امیدوارم که از این آموزش استفاده ی لازم رو ببرید و خوشحال میشم که به این مطلب نظر بدید. با ما همراه باشید.

آموزش ساخت جدول در اس کیو لایت(SQLite-CREATE Table)

دستور SQLite-CREATE Table برای درست کردن یک جدول جدید در هر یک از دیتابیس های داده شده استفاده میشه . یک جدول ساده شامل نام جدول و تعریف ستون های آن و نوع داده ی هر ستون می باشد.

حالا بریم سراغ سینتکس ها (Syntax))

یک سینتکس ساده ( Syntax) از دستور CREATE TABLE به مانند زیر است :

CREATE Table بخش مهمی از سیستم دیتابیس برای درست کردن یک جدول جدید است ، و همچنین یک نام منحصر به فرد برای جدولی که از دستورCREAT Table استفاده می کند لازم است. همچنین شما می تونید نام دیتابیس به همراه نام جدول رو به طور اختیاری مشخص کنید و هر اسمی که دوست دارید رو قرار بدید.

مثال ها

الان در مثال زیر  یک جدول با نام COMPANY ساخته شده و ID به عنوان کلید اصلی قرار داده شده است و در ادامه از دستور NOT NULL استفاده شده . این دستور بدین معنی هست که برای ساخته شدن این جدول مکان هایی که از دستور NOT NULL استفاده می کنند به هیچ عنوان نمی توانند خالی باشند و حتما باید پر بشن.

حالا اجازه بدید که جدولی دیگری رو با هم بسازیم.

بررسی کنید که اگر جدولتون به درستی ساخته شده باشه از دستور tables. استفاده خواهد کرد تا تمام جدول ها رو در دیتابیس متصل شده قرار بده.

یعنی در اینجا شما می تونید جدول COMPANY رو دو دفعه ببینید زیرا که جدول COMPANY را یک بار برای دیتابیس اصلی نشان می دهد و Test.company را با نام مستعار test برای test.dbشما ساخته شده است . شما می تونید اطلاعات کامل در مورد جدول در حال استفاده از دستور SQLite.Schema را به مانند زیر استفاده کنید :

قالب وردپرس